Léghűtés lehetőségek: hogyan válasszunk?
Természetesen ma már nem csak hűtésre, hanem fűtésre is használjuk a klímaberendezéseket, a légkondi ára ami fűtésre használhatsz, nem sokkal magasabb, mintha csak hűtésre szereznéd be. Egy készülékkel mindkettőt megoldhatjuk. Egy kisebb lakásban az 50-60 négyzetméter teljes hűtését és fűtését egy 2,6-3,5 kilowattos klíma meg tudja oldani.
Akik nem bírják a klímát
A gyerekszobára halmozottan igaz, ami a hálószobára. A hideg, száraz levegő észrevétlenül válhat ártalmassá, amit egy átlagos klíma is hamar előidézhet. Az ilyen kis alapterületű helyiségbe a léghűtő megfelelőbb, vagy egy mennyezetre szerelt ventilátor is jó megoldást jelenthet, ami ugyan nem okoz jelentős hőmérséklet csökkenést, de a hőérzet jelentősen javítható vele.
Mi a megoldás a tetőtérben?
A tetőtér esetében a legfontosabb tényező a szigetelés, hiszen a rosszul szigetelt tetőtér egyik napról a másikra át tud forrósodni, ezen pedig csak a klímaberendezés tud segíteni. Ha jó a szigetelés, akkor asztali vagy álló ventilátor is megfelelő lehet a kellemes hőérzethez.
Mire kell figyelni a működés, karbantartás és javítás során?
A klíma működése során folyamatos a páralecsapódás, amely a gombák, baktériumok, vírusok táptalaja lehet, a nem megfelelően fertőtlenített és karbantartott készülék káros hatással lehet az egészségünkre. Ezért minden évben az első használat előtt a klímatisztítást szakemberrel el kell végeztetni, az egészségünk megőrzése és a készülék élettartamának meghosszabbítása miatt. Amennyiben fűtésre is használjuk, célszerű a klímatisztításról évente kétszer gondoskodni, az első használat előtt, másodjára ősszel a fűtés megkezdése előtt.
A fenntarthatóbb működésért
Összegezve
A meleg nyári és hideg téli napokra egyaránt megfelelő lehet egy minőségi klímaberendezés amely hűtő és fűtő módban is használható. Természetesen ha nem alkalmazhatunk klímát valamilyen külső ok miatt akkor a léghűtő berendezések alkalmazása is megoldást jelenthet.